لوله کشی پنج لایه کلکتوری

لوله کشی پنج لایه کلکتوری

لوله کشی پنج لایه کلکتوری

لوله کشی پنج لایه کلکتوری

از مزیت هایی که این نوع لوله‌کشی دارد:

جدا کردنآب مصرفی سرد و گرم هر فضا از یکدیگر

فشار آب مناسب و متعادل بین تمامی فضاها

قطع یا وصل کردن آب هر فضایی که نیاز نداشته باشیم

قطع آب سرد یا گرم مکانی که در مواقع اضطراری دچار مشکل شده باشد و در این مواقع مکان های دیگر آب دارند و می توان از آنها استفاده کرد.

لوله‌کشی به روش کلکتوری در ساختمان‌ها

برای اجرای لوله کشی آب کلکتوری بدین صورت اقدام می کنیم. ابتدا مکانی را روی دیوار در نظر می گیریم که جعبه کلکتور را در آنجا قرار دهیم، بهترین مکان برای قرار دادن جعبه کلکتور در بالکن، آشپزخانه یا مکانی که از دید مستقیم، رطوبت و در معرض مستقیم آب به دور باشد، می باشد.
جعبه کلکتور جعبه در داری می باشد که تمامی لوله های آب سرد و گرم از آنجا تقسیم شده و تمامی شیرهای قطع و وصل آب در آن قرار می گیرد.

لولهکشی آب به روش کلکتوری 2

الیته کلکتور به خودی خود دارای شیر نیست و باید بسته به قطر لوله‌هایی که می‌کشیم و تعداد انشعابی که نیاز داریم کلکتور را خریداری نماییم. کلکتورها با تعداد انشعاب متفاوتی در بازار وجود دارند. مثلا کلکتور با 4 انشعاب تا 8 انشعاب از مرسوم‌ترین آنها هستند.

سپس باید شیرها را متناسب با قطر لوله‌هایی که می‌خواهید اجرا کنید خریداری و با تفلون بر روی کلکتور ببندید. برخی از این شیرها دارای اتصالات پرسی و برخی بصورت اورینگ و مهره‌دار هستند که در نصب آنها بر روی کلکتور تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

در مرحله بعد، بعد از محکم کردن شیرهای قطع و وصل آب بر روی کلکتور و شیر فلکه ورودی آب بر روی آن، کلکتور را با استفاده از بست کلکتور بر روی جعبه کلکتور مهار میکنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button